Повернутися до звичайного режиму

/Files/images/00000000000000паукше34к3.png /Files/images/00000000000000укпуе34к3.png

План заходів щодо профілактики булінгу в КЗ «Площанський ліцей»

Назва заходуТермін проведенняВідповідальний
1Перевірка приміщень, території закладу освіти з метою виявлення місць, які потенційно можуть бути небезпечними та сприятливими для вчинення булінгулютийДиректор школи
2Загальношкільні батьківські збори «Нове законодавство про булінг, відповідальність батьків за вчинки дітей»лютийДиректор школи
3Конкурс малюнків «Ми за дружбу»лютийВчитель образотворчого мистецтва
4Година спілкування «Вчимося бути добрими людьми»лютийКласні керівники
5Перегляд відеосюжетів «Кібербулінг або агресія в Інтернеті».березеньЗДВР
6Тренінг-практикум з протидії булінгу за участі студентів Харківського осередку УАЛберезеньЗДВР
7Зустріч з представником ювенальної превенції «Права та способи дій у випадках булінгу»березеньЗДВР
8Круглий стіл за участі представників служби у справах дітей Великобурлуцької РДАберезеньЗДВР
9Конкурс-виставка плакатів на тему «Добрі вчинки»квітеньВчитель образотворчого мистецтва
10Години спілкування на тему: «Спілкування між однолітками»квітеньКласні керівники
11Тренінгове заняття «Школа і поліція» за участі представників Великобурлуцького РВ національної поліції УкраїниквітеньЗДВР
12Бесіда «Вчуся вирішувати конфлікти та будую світ навколо себе»квітеньКласні керівники
13Круглий стіл для батьків «Толерантна поведінка».травеньЗДВР
14Розробка пам’яток «Права людини».травеньЗДВР
15Перегляд відеоролика «Маємо право на захист».травеньЗДВР
16Робота «Скринька довіри»Протягом рокуПедагог-організатор

/Files/images/00000000000к43к34к.png

Порядок подання учасниками освітнього процесу заяв про випадки булінгу та реагування на доведені випадки булінгу

Цей порядок розроблено у відповідності до ЗУ від 18 грудня 2018 року № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу», ЗУ «Про освіту», рекомендацій для закладів освіти щодо застосування норм ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу» розроблених Міністерством освіти і науки України.

1. Форма заяви про випадок булінгу є Додатком 1 до цього порядку.

2. Працівники ліцею, учні та їх батьки, зобов’язані повідомляти керівництво ліцею про відомий їм факт булінгу по відношенню до учня або педагогічного працівника, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто, або отримали достовірну інформацію про такий випадок від інших осіб. Про факт булінгу можуть повідомити і будь-які інші особи.

3. Відповідальна особа надає бланк заяви встановленої форми для заповнення заявнику негайно.

4. Не пізніше однієї доби з моменту надходження заяви наказом директора створюється комісія з перевірки конкретного факту булінгу (далі комісія), яку очолює заступник директора з виховної роботи. До роботи комісії в якості запрошених осіб можливо залучити особу, що підозрюється у вчиненні булінгу та її батьків і особу, яка може бути жертвою булінгу та її батьків, свідків події.

5. Якщо факт булінгу стався під час неробочих днів чи після закінчення робочого дня, комісія створюється наказом директора не пізніше 10-00 наступного робочого дня.

6. Створена комісія проводить своє засідання, як правило в день її створення, але, якщо для роботи комісії необхідно залучити запрошених осіб, що не можуть з’явитися на засідання в день створення комісії – то не пізніше 48 годин з моменту її створення. Неявка запрошених осіб протягом встановленого строку не перешкоджає засіданню комісії. Перелік запрошених осіб визначає голова комісії, а їх виклик здійснює секретар комісії.

7. Рішення комісії оформлюються у формі протоколів, що веде секретар комісії.

8. Завданнями комісії є: а) з’ясувати чи наявний факт булінгу відповідно до заяви; б) якщо наявний – визначити заходи реагування на даний факт;

в) якщо факт відсутній – повідомити про це адміністрацію ліцею.

9. За наявності факту булінгу комісія письмово повідомляє про це орган Національної поліції та разом з повідомленням надає копії протоколів засідань та заяв.

Додаток 1

Форма заяви

Адміністрації

КЗ «Площанський ліцей»

___________________________

ПІБ заявника

Заява

Доводжу до Вашого відома, що стосовно (мене) моєї дитини ____________________________________________, учня (учениці)

ПІБ

__________класу було вчинено насилля __________________________________________________________________

опис події (дата, місце, причетні особи)

Прошу вжити заходів щодо відповідальності осіб______________________________________________________________,

ПІБ

причетних до булінгу.

Дата Підпис

/Files/images/000000000000уе434.png

Порядок реагування на доведені випадки булінгу та відповідальність причетних осіб

1. У день подання заяви видається наказ по закладу освіти про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

2. Створюється комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) (далі – Комісія) зі складу педагогічних працівників (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьків постраждалого та булера, керівника закладу освіти та скликається засідання.

3. Комісія протягом 10 днів проводить розслідування та приймає відповідне рішення:

- якщо Комісія визнає, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять системний характер, про це повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна превенція) та Служба у справах дітей;

- якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згоден з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України із заявою.

4. Рішення Комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів Комісії.

5. Кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), за наявності — спостерігачі зобов’язані виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.

Стаття 173-4. Булінг (цькування) учасника освітнього процесу(Кодекс України про адміністративні правопорушення)

Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, - тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Штрафи, які передбачено за знущання

-Моральне чи фізичне насильство, агресія – 340-850 грн.

-Дії з особливою жорстокістю, повторне порушення – 850-1700 грн.

-Приховування вчителем факту цькування – 1700-3400 грн, або виправні роботи строком до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

Якщо правопорушення вчинили неповнолітні до 16 років, штраф сплачуватимуть батьки.

ОРГАНІЗАЦІЇ, ЯКІ ЗАЙМАЮТЬСЯ ПРОБЛЕМАМИ БУЛІНГУ В УКРАЇНІ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ЩОДО ТЕМИ АНТИБУЛІНГУ

Телефони довіри:

- Дитяча гаряча лінія 116111 або 0800500225 (з 12.00 до 16.00);

- гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116000;

- гаряча лінія з питань запобігання насильству 116123 або 0800500335;

- уповноважений Верховної Ради з прав людини 0800 50 17 20;

- уповноважений Президента України з прав дитини 044255 76 75;

- центр надання безоплатної правової допомоги 0800213103;

- Національна поліція України 102.

/Files/images/0000000000000укук34к34.png

Кiлькiсть переглядiв: 343

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.