PISA - 2021

Program for International Student Assessment (Програма міжнародного оцінювання учнів).

Мети програми — визначення тенденцій у результатах освітніх програм різних країн; чинників, що впливають на рівень навчальних досягнень учнів у світі.

За проведення і підготовку дослідження відповідають країни-учасниці, а також консорціум з питань дослідження й міжнародні партнери (установи, які працюють у дослідженні за контрактом).

По-перше, PISA — програма всесвітнього масштабу. На сьогодні понад 80 країн беруть участь в обстеженні. По-друге, програма проводиться кожні три роки, щоб можна було відстежити прогрес у досягненні навчальних результатів. По-третє, PISA є єдиним міжнародним обстеженням освіти для оцінки знань і умінь 15-річних підлітків, які зовсім скоро оберуть професію і почнуть свій шлях у дорослому житті.Також PISA унікальна з огляду на те, як досліджуються питання про «навчальні досягнення». Вона досліджує уміння застосовувати знання зі шкільною програми на практиці, тобто грамотності. У програмі також передбачається вивчення мотивів навчання.Звіти за результатами PISA дозволяють приймати політичні рішення в галузі освіти, вивчати досвід передових шкіл, визначати те, наскільки школи здатні підготувати підлітків до життя в суспільстві.

Програму було започатковано в 1997 році Організацією з економічного співробітництва та розвитку (OECР). Перший цикл дослідження відбувся у 2000 р.

15 років (у більшості країн світу) — є віком, близьким до віку завершення обов’язкового циклу навчання в школі.

До розробки тестових завдань можуть долучитися всі країни. У циклі 2018 року у підготовці тестових завдань брали участь понад 40 країн.

У кожному циклі дослідження обирається провідна галузь (математика, читання або природничі науки). Це дозволяє детальніше вивчити питання про навчальні досягнення учнів.

Та сама галузь стає провідною кожні 9 років, що дає можливість здійснити глибокий аналіз сформованості відповідної грамотності в учнів різних країн світу, простежити зміни в результатах окремих країн після впровадження новітніх освітніх практик у певній галузі на підставі врахування даних PISA, визначити чинники, які найбільше впливають на навчальні досягнення учнів.

Циклом PISA називають трирічний період між основними етапами дослідження. Кожний цикл містить указівку на рік, коли проходить основний етап. Уже відбулося шість циклів дослідження, а саме: PISA-2000, 2003, 2006, 2009, 2012 і 2015.Усі три галузі PISA (читання, математика, природничо-наукові дисципліни) досліджують у кожному циклі, однак для провідної галузі циклу розробляють нові завдання, а до анкет включають питання, що стосуються відповідної провідної галузі.У циклах 2000, 2009 років провідною галуззю було читання. У циклах 2006, 2015 років провідною галуззю були природничо-математичні дисципліни.

Кiлькiсть переглядiв: 284

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.